Bize Ne Başkasının Ölümünden Demeyiz !

…Bize ne başkasının ölümünden demeyiz çünkü başka insanların ölümü en gizli mesleğidir hepimizin başka ölümler çeker bizi ve bazen başkaları ölümü çeker bizim için… (Üç Frenk Havası – İsmet ÖZEL)                Dünya yeni bir salgın hastalıkla boğuşuyor. Şüphesiz ne ilk ne son salgın olacak bu. Ölüm gerçeği ile bu denli yüz yüze kalmak kaygı duygumuzu … Devamını oku… Bize Ne Başkasının Ölümünden Demeyiz !

Telefonlar Acı Acı Çalar Mı ?

Türkiye’de ev telefonları yaygın biçimde kullanılmaya başlandığında küçük bir çocuktum ve yeşil renkte çevirmeli bir telefonumuz vardı. Hatta telefonun çevirme mekanizmasının kilitli olduğunu da hatırlıyorum. Telefonu kullanabilmeniz için kilidi açacak küçük anahtarı ele geçirmeniz gerekiyordu. Telefonlar evin baş köşesindeki bir fiskos sehpada üzerlerinde bir dantel örtüyle dururdu.  O günün şartlarında belki lüks sayılabilecek bir iletişim … Devamını oku… Telefonlar Acı Acı Çalar Mı ?

En Mutlu İnsanlar Belki De Baca Temizleyicileridir !

O güzel çocukluk yıllarından kalma şeylerden birisiydi kurum bağlayan bacaların temizlenmesi. Çocuk aklımla bunun neden yapıldığına anlam veremez ama büyük keyif alırdım. Kışa hazırlanırken tüm aileler bacalarını ve soba borularını imece usulü temizlerdi. Kışın ortasında bazen evin içinde duman tütmeye başlayınca soba borularının veya bacanın kurum bağladığı anlaşılır bir daha temizliği yapılırdı. Baca temizleyiciliğinin geçmişine … Devamını oku… En Mutlu İnsanlar Belki De Baca Temizleyicileridir !

×

Powered by WhatsApp Chat

× Görüşme Başlat